Pošlete vzkaz příběhem

Délka čtení: 48 sec.
Pošlete vzkaz příběhem

Nízkoprahový klub EZRA Albrechticko, Osoblažsko přijal výzvu a stal se tak součástí projektu, který spojuje generace. Mezigenerační program s názvem Pošlete vzkaz příběhem, otevřel dveře pro komunikaci mezi dětmi, mladistvými a seniory.

Děti mohli načerpat, v dnešní době tak postrádanou zkušenost, jako je naslouchání odcházející generace prostřednictvím vzpomínek a osobitých příběhů. Mládež z Osoblahy se seniory setkala celkem třikrát prostřednictvím příspěvkové organizace Domov pro seniory Osoblaha.

Pro některé klienty nízkoprahového klubu EZRA se série návštěv stala milou a důležitou součástí čtvrtečních programů. Naši klienti nepředvedli jen umění naslouchat, ale jednotlivé příběhy ilustrovali formou barevných a kreslených obrázků dle své fantazie.

Propojení nejen generací, ale i organizací s odlišným zaměřením dalo vzniknout hezkým vzpomínkám, ale i důležitému poslání o potřebě dialogu napříč širokou společností a jejími rozdíly.

Jan Šperl
Vedoucí střediska EZRA Albrechticko, Osoblažsko