Nová generace mezinárodních dobrovolníků je tady!

Délka čtení: 1 min., 12 sec.
Nová generace mezinárodních dobrovolníků je tady!

I letos jsme na začátku září přivítali ve Slezské diakonii 15 mezinárodních dobrovolníků! Dobrovolníci přijeli z Německa, Polska, Rakouska, Rumunska, Maďarska, Turecka, Gruzie, Estonska, Španělska a Portugalska.

V ČR budou působit ve školách a střediscích SD po dobu 10-12 měsíců v rámci programu INVY (Rok mezinárodním dobrovolníkem), spolufinancovaného Evropským Sborem Solidarity.
Od 10.-14.září probíhal příjezdový seminář v Dolní Lomné, kde jsme společně zahájili dobrovolnický rok. Seminářem se nesl slogan „We’re on the same boat.“

Co jsme prožili?
-    Hráli jsme seznamovací a týmové hry, abychom trochu prolomili „ledy“ a spřátelili se.
-    Dobrovolníci prezentovali zajímavosti o své zemi (tanec, písně, místní speciality).
-    Představili jsme dobrovolníkům SD, její hodnoty, a to nejdůležitější o INVY.
-    V úterý nás navštívili supervizoři a společně s dobrovolníky plánovali mini-projekty.
-    Navštívili jsme Jablunkov a také Evangelický kostel v Písku. Pan Taska přiblížil dobrovolníkům život sboru, včelaření, aj.

Celý týden nám přálo krásné počasí a provázela nás příjemná atmosféra.
Dobrovolníkům přejeme hodně Božího požehnání do jejich služby a ať se jim v České republice moc líbí.
Více o mezinárodním dobrovolnictví ZDE

Mirka Hlawiczková